İmplant Diş

Kaybedilen dişlerin yerine çiğneme, estetik ve fonasyonu sağlamak için yapılacak protezlere destek olması amacı için çene kemiğinin içine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Yani eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen sıklıkla titanyumdan imal edilen yapay diş köküdür. İmplant Fiyatları genellikle kullanılan malzemeler nedeniyle değişiklik göstermektedir.

İmplant Diş Kimlere Yapılabilir?

  • Genel sağlık durumu iyi olan,
  • Sağlıklı diş etleri ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemik bulunan,
  • İyi ağız bakımı yapan bireyler

implant tedavisinde yüksek başarı oranına sahiptir. Bazı durumlarda kemiğin miktarı implant yerleşimi için yeterli olmaz. Eğer kemik kaybı fazla ise, ileri teknikler uygulanarak implant yerleştirilmesi için uygun alt yapı sağlanarak implantlar yerleştirilebilir.

İmplant Diş Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında, tek seansta gerçekleştirilen bir cerrahi işlemdir. Temel olarak eksik olan diş boşluğuna titanyum bir vida yerleştirilmesidir. Vidalama bittikten sonra açılan diş eti tekrar kapatılır. İmplant-kemik arası iyileşme birkaç ayda tamamlandıktan sonra, implantın kapağı açılarak üzerine diş etini şekillendirmek için bir başlık takılır. Diş eti şekillendikten sonra ölçü alınır ve üzerine gelecek porselen veya zirkonyum kaplama hazırlanır.

İmplant Fiyatları 2022 Güncel Fiyatları

İmplant fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulmalı. Her Sene implant fiyatları özel klinikler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için olmak üzere Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Belirlenen İmplant fiyatları kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini içermemekle birlikte rekabet şartlarından dolayı internet üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Dolayısıyla hem fiyat bilgisini öğrenmek hem de ihtiyacınız olan tedaviyi detaylı olarak belirlenmesi için klinik muayenesi gerekmektedir.

İzmirde En Uygun İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları implant markasına göre farklılık arz etmektedir.

Yerli implant fiyatları: İzmir’de tek diş için implant fiyatı diş sağlığı kliniklerinin farklı fiyat politikalarına göre değişmektedir. En uygun implant fiyatını öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İthal (yabancı) implant fiyatı: Marka olarak aynı implant kullanılsa da diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti farklı fiyatlarla sunmaktadırlar. Kliniklerimizin ithal implant fiyatı öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir husus var ise bu da uygulamayı yapacak hekimin tecrübesidir.

İmplant Tedavisi (İmplantoloji)

İmplant tedavisi’ni kliniklerimizde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanlarımız tarafından steril ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Artık siz de eksik dişlerinizi geç olmadan tamamlatın.

 

Bize Ulaşın: +90 553 832 60 35

Bize Ulaşın

Randevu oluşturmak için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak bizlerle iletişime geçin.