#

Güzel bir gülüş için bizi ziyaret edin.

Dental İmplant

İmplant nedir?

Kaybedilen dişlerin yerine çiğneme, estetik ve fonasyonu sağlamak için yapılacak protezlere destek olması amacı için çene kemiğinin içine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Yani eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen sıklıkla titanyumdan imal edilen yapay diş köküdür. İmplant Fiyatları genellikle kullanılan malzemeler nedeniyle değişiklik göstermektedir.

İmplant diş kimlere yapılabilir?

Genel sağlık durumu iyi olan, sağlıklı diş etleri ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemik bulunan, iyi ağız bakımı yapan bireyler implant tedavisinde yüksek başarı oranına sahiptir. Bazı durumlarda kemiğin miktarı implant yerleşimi için yeterli olmaz. Eğer kemik kaybı fazla ise, ileri teknikler uygulanarak implant yerleştirilmesi için uygun alt yapı sağlanarak implantlar yerleştirilebilir.

İmplant nasıl yapılır?

Lokal anestezi altında, tek seansta gerçekleştirilen bir cerrahi işlemdir. Temel olarak eksik olan diş boşluğuna titanyum bir vida yerleştirilmesidir. Vidalama bittikten sonra açılan diş eti tekrar kapatılır. İmplant-kemik arası iyileşme birkaç ayda tamamlandıktan sonra, implantın kapağı açılarak üzerine diş etini şekillendirmek için bir başlık takılır. Diş eti şekillendikten sonra ölçü alınır ve üzerine gelecek porselen veya zirkonyum kaplama hazırlanır.

İmplantın avantajları nelerdir?

İmplant, kaybedilen diş kökünü taklit eden çene kemiği içine yerleştirilen biouyumlu vidalardır. İmplantın en büyük avantajlarından biri; eksikliğinin tedavisi için boşluğun yanındaki dişlere herhangi bir kesim işlemi uygulamadan, sadece eksik olan dişi geri kazanma imkanı sunmasıdır. Bu sayede sağlam dişleriniz destek olarak kullanılmak zorunda kalmaz ve hiçbir işlem görmez. Hareketli (takıp çıkarmalı) protez kullanmak istemeyen hastalarımız için yine implanttan destek alarak sabit protezler hazırlayabiliyoruz. Kullanım açısından zorluk yaşayan, ağızda çok hareket eden ve tutuculuk sorunu olan tam protezlerde de implanttan yardım alarak stabil duran ve kullanım kolaylığı sağlayan tam protezler yapmak mümkündür.

İmplant ağrılı bir işlem midir?

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyon esnasında ağrı veya acı hissi duyulmaz. İşlem sonrasında hasta günlük işlerini devam edebilir ve herhangi bir yeme içme kısıtlaması bulunmaz. İyileşme sürecinde de doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alarak ilaçlarınızı düzenli kullanırsanız tedaviyi sorunsuz atlatabilirsiniz.

İnsan vücuduna zararı var mıdır?

İmplantta kullanılan titanyum maddesi diş eti ve çene kemiği ile uyumlu bir maddedir. İnsan vücudunda alerji yapmaz. Kırılmaya karşı dirençlidir. Titanyum paslanmaz bir metaldir ve yüksek ısıya dayanıklıdır.

İmplant Fiyatları 2021 Güncel Fiyatları

İmplant fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulmalı. Her Sene implant fiyatları özel klinikler, devlet hastaneleri ve özel hastaneler için olmak üzere Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Belirlenen İmplant fiyatları kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini içermemekle birlikte rekabet şartlarından dolayı internet üzerinden fiyat paylaşılması yasaklanmıştır. Dolayısıyla hem fiyat bilgisini öğrenmek hem de ihtiyacınız olan tedaviyi detaylı olarak belirlenmesi için klinik muayenesi gerekmektedir.

İmplant Fiyatları 2021 Yılında Ne kadar?

İzmirde En Uygun İmplant Fiyat

İmplant fiyatları implant markasına göre farklılık arz etmektedir.

Yerli implant fiyatları: İzmir'de tek diş için implant fiyatı diş sağlığı kliniklerinin farklı fiyat politikalarına göre değişmektedir. En uygun implant fiyatını öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın: +90 553 832 60 35

İthal (yabancı) implant fiyatı: Marka olarak aynı implant kullanılsa da diş sağlığı hastaneleri aynı hizmeti farklı fiyatlarla sunmaktadırlar. Kliniklerimizin ithal implant fiyatı öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. İmplant tedavisinde implantın kendisinden daha önemli bir husus var ise bu da uygulamayı yapacak hekimin tecrübesidir.

İmplant Tedavisi (İmplantoloji)

implant tedavisi'ni kliniklerimizde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanlarımız tarafından steril ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir.
Artık siz de eksik dişlerinizi geç olmadan tamamlatın.

Sosyal Medyada Biz:
#

Whatshapp Hattı

Gelmeden Önce Randevu Alınız.

whatsapp
whatsapp